منبع انبساط در پکیج دیواری چیست؟ و چه کاری انجام میدهد؟

منبع انبساط در پکیج دیواری چیست؟ و چه کاری انجام میدهد؟

منبع انبساط در پکیج دیواری چیست؟ و چه کاری انجام میدهد؟

منبع انبساط

همان گونه که در بخش های قبلی ذکر شد منبع انبساط در سیستم های گرمایشی در دو نوع باز و بسته و در پکیج به صورت بسته طراحی و در داخل پکیج تعبیه شده است.

منبع انبساط شامل دو صفحه فلزی است که به هم پرس شده اند.در میان این دو صفحه یک دیافراگم لاستیکی قرار دارد که یک سمت آن آب و در سمت دیگر هوا با فشار مشخص وجود دارد.

این فشار حدود ۱بار است به نحوی که هم زمان با خالی بودن سیستم از آب ، دیافراگم به دیواره سمت آب می چسبد.

نحوه کار

پس از آب گیری کردن پکیج و بالا بردن فشار تا ۱.۵ بار دیافراگم مقداری به سمت عقب رفته تا هوای داخل محفظه متراکم شده و به فشار آن افزوده می شود.

این اعمال در زمانی است که آب مدار گرمایی سرد باشد و پس از گرم شدن و بالارفت فشار در مدار گرمایی آرام آرام دیافراگم به سمت مخزن هوا فشرده می شود تا تعادل فشار در مدار گرمایی رعایت شود.

توجه داشته باشید فشار هوای منبع انبساط ۱ بار است و در زمان وجود آب با فشار بالاتر از ۱بار فشار هوا نیز بالا می رود ،بنابر این در زمان وجود آب در سیستم نمی توان فشار هوا را اندازه گیری کرد.

وظایف اصلی منبع انبساط

با افزایش دمای آب حجم آن بیشتر شده و در نتیجه به فضا یا ظرف محتوی آن فشار بیشتری وارد می کند.

در صورتی که فضایی برای این افزایش حجم در نظر گرفته نشده باشد به تجهیزات مدار گرمایش و خود پکیج فشار بیش از حد تحمیل می گردد.

با توجه به این که آب مدار گرمایش در یک مسیر کاملا بسته جریان دارد، لذا منبع انبساطی که به پکیج متصل است که حجم اضافی آب به این قسمت وارد می گرددو به صفحه دیافراگمی فشار وارد میکند.

فشار پشت صفحه دیافراگمی از فشار استاتیک سیستم بیشتر بوده و باعث می شود که آب همیشه در رادیاتورها وجود داشته باشد و از مکش احتمالی هوا توسط رادیاتور ها جلوگیری میشود.

(فشار استاتیک در سیستم برابر است با اختلاف ارتفاع مرکز منبع انبساط و بالاترین قسمت مرتفع ترین رادیاتور بر حسب متر با تقسیم این ارتفاع بر ۱۰ فشار بر حسب بار به دست می آید)

منبع انبساط در پکیج دیواری چیست؟ و چه کاری انجام میدهد؟

تعمیرگاه پکیج

تعمیر پکیج

تعمیرگاه پکیج

تعمیرگاه پکیج

تعمیر پکیج

تعمیرگاه پکیج
تعمیر پکیج
تعمیرگاه پکیج
تعمیر پکیج
تعمیر پکیج تعمیرگاه پکیج تعمیر پکیج تعمیر پکیج تعمیر پکیج تعمیر پکیج تعمیرگاه پکیج تعمیرگاه پکیج آماتیس (Amatis) بوتان (Butane) ایران رادیاتور گلدیران (GOLDIRAN) شاپه (CHAPEE) وایلانت (Vailant) فرولی (ferroli) فوندیتال (fondital) مگاترم مرکوری (Megatherm) تاچی (TACHI) آریستون (ARISTON) ایمرگس (IMMERGAS) ایرفل ( AIRFEL) دمراد (DEMRAD) بایکان (Baykan) لورچ (LORCH) بوش (BOSH) ایساتیس (Isatis) آلزان (ALZAN) گرم ایران باکسی (BAXI) سونیه دوال (Saunier Duval) تعمیرگاه پکیج ، تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، تعمیر پکیج شوفاژ دیواری ، تعمیرگاه پکیج شوفاژ دیواری بوتان تعمیر پکیج کلیه برندها توسط نیروهای متخصص و آموزش دیده-همه روزه حتی روزهای تعطیل